Nejčastější otázky - Autoškola Hradec Králové Efekt Bartoš

Jaké druhy výuky a výcviku mohu absolvovat v autoškole?

Základní výuka a výcvik
Jedná se například o skupinu nebo podskupinu AM, A1, A, B a T řidičského oprávnění, které může získat žadatel aniž by vlastnil nějaké řidičské oprávnění

Sdružená výuka a výcvik

Připravuje žadatele na získání řidičského oprávnění pro více skupin současně. Může se jednat například o skupiny A+B

Rozšiřující výuka a výcvik

Pokud žadatel vlastní řidičské oprávnění a hodlá si rozšířit oprávnění o další skupinu, pak absolvuje tzv. rozšiřující výcvik. V praxi se může jednat např. o rozšíření z A1 na A2 nebo z B na C nebo různé kombinace B na E+A a další. Pro rozšiřující výcvik záleží z jakého řidičského oprávnění si žadatel rozšiřuje a o jakou kombinaci žádá. Při tomto druhu výcviku je nejlepší nás kontaktovat osobně nebo telefonicky

Doplňovací výuka a výcvik

Rozsah doplňovací výuky a výcviku není určen zákonem, ale jde o dohodu mezi autoškolou a žadatelem v níže uvedených případech:

  • Například žadatel si hodlá rozšířit řidičské oprávnění skupiny A1 na A2, A2 na A, B na B96
  • Žadatel neprospěl u závěrečné zkoušky a chce si s autoškolou domluvit jízdy navíc

Na jakých vozidlech se jezdí?

V současné době v naší autoškole používáme vozidla:

Automobily dva vozy Opel Corsa, Renault Traffic, motocykly KAWASAKI Z 650, Yamaha SR-125, Yamaha XJ 600, nákladní automobil MAN TGL 250,  autobus Karosa C 934, traktor New Holland TD5.65

Kdy a jak budu hradit kurzovné?

Kurzovné je možné uhradit najednou nebo rozloženě do dvou splátek. V případě první splátky se hradí polovina kurzovného a v další splátce druhá polovina. První splátku je třeba uhradit před zahájením kurzu. Rozložení další platby je libovolné v průběhu kurzu a bývá dohodnuto individuálně. Celková cena není navyšována

Kurzovné, případně první záloha, pokud platba probíhá ve splátkách, bývá hrazeno zpravidla v hotovosti při podání přihlášky nebo při zahajovací hodině. Platbu je možné uhradit i bezhotovostním převodem

Co mám udělat, když nemůžu přijít na domluvenou jízdu?

Jízdu je potřeba alespoň 24 hod. předem telefonicky odvolat u konkrétního učitele, aby bylo možno ji nahradit. Neomluvená jízda je zpoplatněna (viz ceník)